KONST / Litografier / Färglitografi 13205032
nr 1320 5032
Max Ernst
(1891-1976), Tyskland
Färglitografi, Max Ernst (1891-1976), "Lithographie en couleurs et le séri Festin" Motivet. Ca 33x25 cm. Ej signerad
Max Ernst, tysk målare, grafiker och skulptör född i Brühl 1891, död 1976 i Paris.
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
måndag 20 april 2020
kl 18:10:15
300 kr
350 kr
450 kr
450 kr
450 kr (Budbetjänt)
Max Ernst
Läs mer om Max Ernst